انتخاب صفحه

دستگاه نقطه جوش تخلیه خازنی


قبول سفارشات طراحی و ساخت انواع دستگاه نقطه جوش تخلیه خازنی با توجه به پارامترهای درخواستی مشتریان انجام میپذیرد.


نقطه جوش خازنی یکی دیگر از روش های مختلف اجرای جوش مقاومتی است که در واقع طریقه ویژه ای بوده و در حین انجام آن از حداکثر انرژی و حداقل زمان سود می جویند. معمول ترین راه این است که جریان الکتریکی قابل ملاحظه را در یک سری خازن ذخیره کرده و سپس این خازن ها را در الکترودها و بالطبع فلزات مورد جوش تخلیه می نمایند. در اینجا برای اینکه زمان عبور جریان از مدار به حداقل ممکن کاهش یابد از کنترل های الکترونیکی سود می جویند. بنابراین اگر در این روش ، مراحل عملیاتی به طور صحیح و مناسب صورت گیرند ، جوشکاری آنقدر به سرعت صورت می پذیرد که معمولاً پیچیدگی صفحات و آلودگی آنها به کلی حذف می شود. این روش در واقع فرآیندی است که به کمک آن می توان صفحات با قطرهای مختلف را با موفقیت به هم جوش داد. به علاوه با بهره گیری از این روش تقریباً می توان کلیه فلزات و آلیاژهای آنها را به هم جوش داد. یکی از کاربردهای وسیع این روش در اتصال قسمت های مختلف ساختمان داخلی موشک که باید از دقت فوق العاده زیادی برخوردار باشد ، است. شکل ظاهری این دستگاه بسیار شبیه نقطه جوش های معمولی است.

دستگاه نقطه جوش تخليه خازني داراي کاربرد هاي فراواني در صنايع مختلف از جمله : صنايع هوايي ، صنايع الکترونيک و …. دارا مي باشد.
به عنوان مثال براي اتصال هاي بسيار ظريف (قطر نقطه جوش کوچکتر از ۱ميليمتر) ويا اتصالاتي که بسيار سريع و بدون ايجاد حرارت در مناطق اطراف جوش مي بايست انجام شود کاربرد دارد.

همينطور براي نقطه جوش مس و آلومينيوم و برخي آلياژهاي خاص از اين دستگاه استفاده مي شود.

از جمله کاربردهاي آن عبارتند از:
– در اتصال يک سيم به سيم يا صفحه ديگر
– در اتصال باطري هاي قابل شارژ به يکديگرتوسط نقطه جوش نوارهاي فلزي نيکل با باطري
– اتصال سيمها با نقطه جوش به يکديگر در شرايطي که دماي کار آن بالا است و امکان استفاده از لحيم وجود ندارد
– اتصالات داراي دماي کار بالا
– توليد قطعات الکترومکانيک و رله ها
– توليد جواهرات ، بدليجات و قطعات فلزي دقيق و ظريف
– توليد و يا تعمير کنتاکتورها ، سنسورها ، کانکتورها ، موتورها ، فيلامنت ها ، مقاومتهاي پُرتوان ، فيوزها ، نيمه هادي ها …